5G або як «покласти оптоволокно в свою кишеню»

  • 07 травня 2018 19:52:52
  • Переглядів: 902

У січні в американському Лас-Вегасі пройшла найбільша світова виставка споживчої електроніки CES'2018, одним з головних трендів якої стала 5G. Про зв'язок нового покоління навперебій говорили топ-менеджери Samsung, Qualcomm, Baidu і інших провідних компаній, в той час як реального обладнання, що працює з новим стандартом, серед експонатів не знайшлося. І справа тут не в нерозторопності виробників електроніки (в цьому вже їх точно не звинуватити), а в тому, що новий стандарт зв'язку тільки-тільки був затверджений.

У чому суть 5G

З споживчої точки зору, новий стандарт зв'язку в сто раз прискорить середню швидкість мобільного інтернет-з'єднання, багаторазово убезпечить мобільні мережі та сукупну ємність мережі. По суті, зв'язок нового покоління 5G покликана поставити швидкість мобільного інтернет-з'єднання на один щабель з проводовим зв'язком. «Ніби покласти оптоволокно собі в кишеню», - так охарактеризував зв'язок 5G виконавчий директор південнокорейської корпорації Samsung Тім Бакстер.

З точки зору операторів, розгортання мережі нового покоління зажадає установки нового обладнання і програмного забезпечення. В принципі, ця процедура не нова і була задіяна при переході з 2G EDGE на 3G, і подальшого з 3G на 4G LTE.

Які сфери торкнеться 5G

Більшість спікерів CES'2018 зійшлися на думці, що впровадження 5G якщо і не стане революцією, все ж до поліпшення швидкості передачі даних споживачі вже звикли, то вже точно стане глобальною світовою проектом. В Qualcomm впевнені, що 5G може значно змінити суспільство. «Все стане бездротовим», - розповідає топ-менеджер компанії Крістіан Амон.

По частині спілкування, з 5G користувачі все більше будуть йти від набору текстів в сторону відеоповідомлень - в цьому впевнений топ-менеджер китайської пошукової системи Baidu Ци Лю. З його ж слів, зв'язок нового покоління надасть нового імпульсу розвитку штучного інтелекту, автомобілів на автопілоті і іншим проектам у сфері інфраструктури.

Особливості технології 5G

Спочатку операторам зв'язку рекомендують зосередитися на впровадженні «стаціонарного» 5G (слово «стаціонарний» навмисно взяли в дужки, тому як складно уявити «стаціонарну мобільний зв'язок»). Тут справа в характері використання - вона буде застосована в житлових приміщеннях, офісах, інфраструктурних об'єктах (школи, дитсадки, медзаклади і т.д.). Ну а другий етап - впровадження мобільного 5G, який буде використаний під час переміщення користувачів на далекі відстані.

Висока пропускна здатність 5G обумовлена ​​використанням міліметрового діапазону. Однак у неї є істотний недолік - мала дальність дії, а на якість сигналу може вплинути навіть дощ. Тому для збільшення дальності дії 5G буде працювати в найширшому діапазоні 600-60000 МГц.
Коли очікувати 5G?

Над впровадженням зв'язку нового покоління вже працюють фахівці більше 40-ка провідних телеком-компаній. Нещодавнє прийняття стандарту 5G дало старт створенню телеком обладнання під нього, який зможуть використовувати оператори зв'язку. Також виробники паралельно можуть розробляти і випускати власні пристрої, що підтримують новий стандарт зв'язку. Так чи інакше, на думку експертів галузі, повноцінного впровадження 5G не варто очікувати раніше 2019-20 рр., Але перші смартфони, підтримують стандарт, з'являться на полицях магазинів вже на початку наступного року.