Безкоштовна мережа Wi-Fi

  • 03 січня 2017 22:19:00
  • Переглядів: 1370

Безкоштовна мережа Wi-Fi в Євросоюзі - чи реально це?

Комісія Європарламенту повідомила, що протягом 4-х років кожне місто (і навіть селище) буде забезпечений безкоштовним Wi-Fi, який буде доступний кожному. Буде виділено грант на 120 мільйонів євро, за допомогою якого місцева влада будуть здійснювати закупівлю необхідного, а головне - якісного обладнання. І це все, разом з точками локального доступу (бездротового зв'язку). Якщо Європарламент і міністри всіх країн ЄС ратифікують цей проект, ці фінансові кошти вже до кінця наступного року зможуть почати працювати.

Ще пропонується до 2015 року забезпечити швидкість інтернету не менш 100МБ / С (для європейських будинків). Також, саму мережу Інтернет пропонують перевести в розряд особливого, універсального сервісу, в той же час, відмовитися від попередніх - платних таксофонів.

Жан-Клод Юнкер, в своїй доповіді про поточний стан справ ЄС, згадав про багатьох пропозиціях, пов'язаних з цією галуззю. Наприклад, він пообіцяв позбутися роумінгу назавжди. Таким чином, планується охопити всю територію Європейського союзу технологією 5G вже в 2025 році.

Перераховані вище нововведення і інновації планується втілити в життя за допомогою відповідного закону - European Electronic. Які пункти він ще включає в себе?

• Безкоштовний Wi-Fi для всіх

• Communications Code - повинен об'єднати в собі цілих 4 директиви: Framework, Authorisation, Access і Universal Service.

• Клопотання про Ради європейських регуляторів ринку електронного зв'язку (BEREC); приписи про підтримку локальних спільнот у забезпеченні безкоштовного публічного Wi-Fi для своїх громадян; план дій з розгортання 5G в ЄС будуть переглянуті.