Google розширює мережу ЦОДів по всьому світу

  • 05 березня 2018 08:02:17
  • Переглядів: 1173

Американський інтернет-гігант Google будує нові центри обробки даних і прокладає міжконтинентальні оптоволоконні кабелі, тим самим розширюючи власну хмарну інфраструктуру.


Так, до кінця I кварталу поточного року будуть запущені нові дата-центри в Голландії і Канаді, також в планах 2018 року подібні ЦОДи в США, Фінляндії та Гонконгу. Особливістю нових центрів обробки даних буде їх близьке розташування до існуючих об'єктів хмарної інфраструктури. Таким чином, дата-центри зможуть взаємодіяти між собою, пропорційно розподіляючи навантаження. У разі виникнення технічних проблем в одному з ЦОДів, навантаження буде перекинута на сусідній дата-центр.


Таке сусідство обчислювальних майданчиків ще називають зоною доступності. На сьогоднішній день у Google реалізовані більше 40-ка зон доступності в 15-ти регіонах. Це захищає замовників і кінцевих споживачів послуг від наслідків будь-яких технічних збоїв.


Підводні оптоволоконні кабелі


У 2019 компанія Google планує провести підводний оптичний кабель Curie між США і Чилі. По суті, це стане перший в світі міжконтинентальний кабель, реалізувати не телекомунікаційної організацією. Також в планах компанії ще два великих проекти: кабель Havfrue між США і Данією / Ірландією, а також Hong Kong-Guam, який зв'яже між собою великі азіатські дата-центри.