Google зв'яже кабелем Австралію, Гуам і Японію

  • 15 травня 2018 17:51:13
  • Переглядів: 704

Не так давно ми розповідали про плани інтернет-гіганта Google прокласти підводний оптоволоконний кабель Curie між США і Чилі. Тепер же компанія пролила світло на новий, не менш масштабний проект - Japan-Guam-Australia (JGA) Cable System.

Раніше в Google вже анонсували прокладку підводного оптоволоконного кабелю Hong Kong-Guam, покликаного зв'язати великі азіатські дата-центри. Однак згодом проект масштабувати, і тепер в нього залучені і Японія з Австралією. Загальна протяжність кабелю скласти майже 10000 кілометрів, а будівництво оптоволоконної мережі завершиться в наступному 2019 році.

Правда, тепер Google не є єдиним інвестором проекту, а в нього також залучені великий провайдер AARNet (Австралія) і виробник підводного оптоволоконного кабелю RTI-C. Сама компанія Google сплатить прокладку нижньої частини JGA між Гуамом і Австралією.
Передбачається, що новий підводний кабель істотно прискорить швидкість передачі даних між азіатськими і австралійськими дата-центрами. Звичайно ж, при цьому буде збільшена і ємність мережі, пропускна здатність нинішніх оптоволоконних ліній. Проектом передбачено, що Japan-Guam-Australia (JGA) Cable System інтегрується в мережу з існуючих підводних кабелів. Зокрема, це: Indigo, що з'єднує Перт, Сідней (Австралія) з Сінгапуром і Джакартою (Індонезія); HK-G, що з'єднує Гонконг з Гуамом; SJC, що з'єднує Японію, Китай, Гонконг, Філіппіни, Бруней, Таїланд і Сінгапур. У сукупності, це відчутно поліпшить мережеву інфраструктуру в Південно-Східній Азії та Австралії.

Новий проект JGA, незважаючи на істотні фінансові витрати, вельми вигідний Google, адже він збільшить швидкість передачі даних між дата-центрами компанії і попутно дозволить просунути в регіоні сервіси Google Cloud Platfor