Інтернет в сто разів швидше від австралійських інженерів
- 12 грудня 2018 14:17:51
- Відгуки :0
- Переглядів: 381
-
Вчені з Мельбурна зробили революційне відкриття, яке допоможе істотно збільшити швидкість інтернету. Технологія грунтується на ефекті закрученого світла і може впроваджуватися в існуючу інфраструктуру інтернет-мереж.
Однією з основних проблем сучасної людини вважається недостатньо висока швидкість інтернету. Довге завантаження відео-файлів, повільне визначення геолокації за кермом авто, зависає відеодзвінок - все це страшенно дратує. А відсутність хорошого 3G або 4G покриття викликає відверте обурення клієнтів. Хоча лише десятиліття тому в Україні був доступний телефонний інтернет з лімітованим трафіком.
З розвитком новітніх технологій швидкість інтернету зросла, а трафік став безлімітним. Однак і цього на даний момент недостатньо. Адже кількість оцифрованої інформації невпинно зростає, тому навіть високошвидкісний інтернет вимагає поліпшень.
Для цього вчені з Мельбурна розробили унікальне нанофотоніческое пристрій, який проводить кодування і обробку даних. Воно створює ефект «закрученого світла», що збільшує обсяг даних, які передаються через звичайний кабель з оптичного волокна.
Оптоволокно - найпоширеніший спосіб передачі даних. Саме такий кабель протягнуть в водах світовим океаном. Інноваційна технологія інженерів з Мельбурна дозволить не замінювати вже існуючі лінії, а вдосконалити їх, прискоривши швидкість передачі інформації. На сьогоднішній день мається на увазі збільшення швидкості обміну даних в сто раз.
Ефект «закручування світла» заснований на роботі з квітами, не доступними для людського ока. Робота з невидимим спектром можлива за рахунок зміни напрямку випромінювання. Звідси і назва технології - «закручування світла». Пропускна здатність інтернет дроти збільшується за рахунок розширення світлового пучка.
Змінивши структуру волокна, передає сигнал, вчені знайшли і новий метод розшифровки інформації. Для цього вони використовували ультратонкі нанофотонні чіпи, встановлені в кінці кабелю з оптичних волокон.
За статистикою, 99% всієї інформації на Землі передається завдяки мільйону кілометрів оптоволоконних кабелів, монтованих під водою. При цьому обсяги оброблюваної інформації постійно збільшуються, і зростає загроза інформаційного колапсу. Розробка австралійців дозволить уникнути цього завдяки збільшенню кількості світлових імпульсів в уже працюючої системі.
Згідно з даними Асоціації телекомунікацій Сполучених Штатів Америки, до 2021 року трафік одного користувача протягом місяця складе 264 Гб (проти 109 Гб в 2016 році). Системи хмарного обчислення, потокове відео, технології віртуальної і доповненої реальності - все це вимагає збільшення швидкості передачі інформації. Тому новітнє нанофотоніческое пристрій від австралійських інженерів може дати масштабний поштовх в розвитку телекомунікацій.