Японці розігнали мережу до рекорду 120 Гбіт/с

  • 23 березня 2018 11:07:02
  • Переглядів: 694

Фахівці дослідницької компанії Tokyo Tech спільно з корпорацією Fujitsu створили нове мережеве обладнання для бездротової мережі, здатне передавати інформацію зі швидкістю 120 Гбіт/с. Воно може бути широко застосована при впровадженні мереж нового покоління 5G. Рекордних показників вдалося досягти багато в чому завдяки винаходу інноваційного CMOS-чіп, здатного працювати на надвисоких швидкостях в частотному діапазоні від 70 до 105 ГГц. В процесі чіп задіє нову технологію розширення пропускної смуги.


Як правило, станції операторів скоммуніціровани між собою оптоволоконним кабелем. Цього достатньо для забезпечення високої пропускної здатності мережі та її безперебійної роботи. У той же час, прокладка оптоволоконних ліній істотно ускладнена при щільній хаотичній забудові або ж, навпаки, на віддалі від великих міст - у місцевості, оточеній водоймами або ж горами. Саме в таких окремих випадках бездротове підключення базових станцій більш прийнятно, ніж оптоволоконное. Також нова технологія дозволить оперативно розгортати мережі при проведенні різноманітних заходів, наприклад - на музичних концертах або спортивних турнірах.
Найбільш доцільним варіантом бездротового підключення базової станції є застосування міліметрового діапазону в межах 30-300 ГГц. Дослідники зіткнулися з серйозною проблемою при перетворенні широкосмугового сигналу в потрібний міліметровий діапазон, зокрема, при створенні інтегральних CMOS-схем, а також приймачів. Два роки тому, в 2016-м, фахівцям Tokyo Tech вдалося досягти межі в 56 Гбіт / с, але подальше збільшення швидкості вперлося в неможливість розширення смуги пропускання у зв'язку з високими гармонійних сигналів.
Два роки дослідних пошуків принесли плоди - японці презентували новий чіп, який розбиває сигналі надвоє в різних частотних діапазонах (низькому від 70 до 87,5 ГГц і високому від 87,5 до 105 ГГц). Після демодуляції чіп забезпечує якісну високошвидкісну бездротову передачу даних на швидкості до 120 Гбіт/с.


Чіп


Розробники припускають, що їх новинка буде успішно застосована на об'єктах під час проведення Олімпійських і Паралімпійських ігор у 2020 році. Нагадаємо, що цей масштабний спортивний форум буде приймати японська столиця - Токіо.