Японці створили і представили всьому світу оптичне волокно, з дванадцятьма однодомними каналами

  • 21 березня 2017 09:56:38
  • Переглядів: 1119

У лабораторії NTT Access Network Service Systems Laboratories японська команда дослідників зробила дуже важливий прорив в техніці і створила оптичне волокно з дванадцятьма незалежними каналами.
Якщо ж використовувати стандартний підхід до даного винаходу, то захоплення кількості додаткових каналів приводила до того, що саме по собі волокно ставало великим в діаметрі, що не є допустимим. Японці ж знайшли свій підхід до даної ситуації, і вмістили всі ці канали в одне оптоволокно, в результаті його діаметр становив лише 125 мікрометрів, такий діаметр є стандартним для телекомунікацій.
«Цілих 12 ядер в стандартній оболонці це, безсумнівно, велике і дуже корисне відкриття в оптоволоконної сфері» пояснює Тейджі Сакамото - головний інженер і дослідник компанії NTT. «Побудована мережа за допомогою такого волокна зможе задовольнити зростаючі потреби в ширині смуги пропускання довгий час»
Головною проблемою, яка виникла при виготовленні багатоканального волокна, це правильне і компактне розміщення окремих каналів. Під час дослідження було проведено велику кількість випробувань різних конфігурацій, 19 ядер мали в формі шестикутника, 10 - по колу, і нарешті, 12 - квадратної сіткою. І саме останній варіант став найвдалішим в плані щільності в просторі, і при цьому канали мінімально впливають один на одного.
На превеликий жаль навіть нова оптоволоконна система має свої недоліки. Головною проблемою стала необхідність складна обробка видатних сигналів, кодування-декодування, мультиплексировании-демультиплексировании, яка зазвичай виконується за допомогою спеціальних сигнальних DSP-процесорів. Складність даної роботи дуже висока, тому потрібні дуже потужні DSP-процесори.
На даному етапі Японські дослідники, намагаються спростити обробку сигналів, внаслідок чого вимоги до DSP-процесорів неодмінно знизиться. «Вирішення проблеми практично знайдено, подробиці будуть озвучені на конференції Optical Fiber Communication Conference and Exhibition, 19-23 березня 2017 року». - Оголосив Тейджі Сакамото.