Китайські вчені спроектували і успішно тестували першу в світі абсолютно безпечну комп'ютерну мережу Jinan Project.

  • 11 серпня 2017 11:15:42
  • Переглядів: 628

Даний проект передбачає запуск принципово нового квантового комп'ютерного вузла в Цзинань - населеному пункті, географічно розташованому між китайськими мегаполісами Пекіном і Шанхаєм. Саме тому Цзінаньського комп'ютерний вузол стане основним активізує центром у функціонуванні квантової мережі на осі Шанхай-Пекін, - повідомляє про це інтернет-видання futurism.com.

Інформаційні мережі, що використовують квантове розподіл ключів, більш захищені і мають високий ступінь безпеки, на відміну від поширених електронних мереж зв'язку. Квантова система здатна миттєво попередити кожного про небезпеку вторгнення в мережу, так як порушення фотонного стану неминуче змінить передану інформацію. Таким чином, дії хакерів-зловмисників будуть розпізнані обома сторонами.

В рамках випробувань між терміналами Цзінана (200 адресатів) через інформаційну мережу, яка покриває кілька сотень км2, передавалися максимально захищені повідомлення.

У черговому інтерв'ю бізнес-виданню, представник дирекції Інституту квантових технологій (Цзинань) заявив, що нова квантова мережа буде задіяна, в першу чергу, в оборонному комплексі та сфері фінансів. Пан Фей також сказав, що в разі успіху цей проект планується зробити загальнонаціональним і навіть загальносвітовим, розглядаючи систему як універсальну за своїм значенням.

Вводячи в експлуатацію і остаточно налаштувавши комп'ютерну мережу, китайські розробники розраховують підняти рівень безпеки і конфіденційності платежів та інших фінансових операцій, звівши до нуля можливість проникнення іноземних спецслужб в інформаційні комунікації Китаю.

Запускаючи безпечну комп'ютерну мережу, Китай красномовно позиціонує себе як першопроходець в області практичного та комерційного застосування квантових технологій, позначивши цим проектом особливий статус країни на світовій арені.