Компані Маска запустила перші супутники інтернету Starlink

  • 29 червня 2019 11:34:13
  • Відгуки :0
  • Переглядів: 479
  • 0

Американські інженери SpaceX успішно запустили перші шість десятків комунікаційних супутників з ракетоносія Falcon-9. Вони необхідні для всесвітньої інтернет-системи Старлінк, мережа якої буде доступна по всьому світу.

Проект Starlink передбачає запуск 11 943 орбітальних супутників, які зможуть роздавати інтернет-зв'язок по всій планеті, включаючи найвіддаленіші її куточки. Згідно задумом інженерів, кожен супутник виступить автономною одиницею і буде виконувати обов'язки учасника мережі і сервера одночасно.

Зв'язок небесних тіл з терміналами на Землі можлива завдяки спеціальним пристроям - трансмітер, які мають фразірованние антенні решітки і оснащені технологією спрямованої діаграми. Завдяки такій комплектації вони зможуть працювати подібно самопріспосаблівающейся мережі, забезпечуючи інтернет там, де в дану секунду налічується максимальну кількість активних інтернет-користувачів. Обмін інформацією між спутікамі можливий благадаря лазерів.


Всі супутники, запуск яких запланований в SpaceX, створять орбітальне угруповання на трьох різних висотах. На першій лінії, висота якої 340 кілометрів, розмістяться 7 518 супутників. На другу лінію (550 кілометрів) вийдуть 1 584 небесних тіла, на третю (1150 кілометрів) - 2 841 супутник.

Шістдесят «першопрохідців», запущених компанією Ілона Маска, передаватимуть сигнал з 550 кілометрів. Носій, що доставив їх на орбіту, подолав усього 440 кілометрів. Час, що залишився відстань супутники пройдуть самостійно. Це можливо завдяки спеціальним двигунів, які працюють на інертному газі - криптоні. Крім двигунів вони забезпечені унікальною навігацією Startracker, яка дозволяє точно розмістити їх в задуманому місці і запобігти зіткнення з іншими об'єктами.

Нові супутники мають деякі відмінності від своїх прототипів, які були відправлені на орбіту взимку 2018 року. Вони мають оптимізовану плоску конструкцію, яка відрізняється компактністю. Таке нововведення дозволяє максимізувати ефективність використання простору всередині ракетоносія, розміщуючи супутники більш щільно.

Ракета із супутниками була запущена з мису Канаверал, який знаходиться в штаті Флорида. Вага одного супутника - 227 кілограм, загальна маса 13 620 кілограм. Вантаж ракети склав 18 500 кілограм.

Завдяки вдалому запуску збереглися обидві частини головного обтічника ракети. Це одна з найдорожчих складових носія, виробництво якої оцінюється в 6 мільйонів доларів. Частини обтічника були виловлені з Атлантичного океану після м'якого приземлення. Мова про серйозні пошкодження не йде, тому вони будуть використані для подальших запусків ракети.

На даний момент запуск ракет-носіїв Falcon-9 обходиться в 50 мільйонів доларів. Ілон Маск сподівається, що повторне використання деяких елементів ракети (наприклад, перше і друге ступенів) зможе здешевити політ в сто раз.

 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.