По дну Середземного моря прокладуть оптоволоконний кабель

  • 04 лютого 2018 22:46:01
  • Відгуки :0
  • Переглядів: 2485
  • 0

Підводні трансокеанічних кабелі давно не є чимось незвичайним - по суті, ними вже обплутана вагома частина Планети. І виглядає це приблизно так...
Однак новий проект Quantum Cable, безсумнівно, заслуговує на увагу - до осені 2020 року він зв'яже високошвидкісним оптоволоконним кабелем Ізраїль з Іспанією, попутно слідуючи через Кіпр, Грецію, Італію, Францію і Португалію. Як не складно здогадатися, кабель буде прокладений по дну Середземного моря, і лише біля узбережжя Португалії зайде в Атлантичний океан. «Закінцівкою» кабелю стане іспанське місто Більбао.


Пропускна здатність оптоволоконного кабелю - більше 160 терабайт в секунду, що дозволить істотно поліпшити ситуацію із забезпеченням Інтернетом, особливо на великих середземноморських островах - Кіпрі і Криті.


Більшу частину шляху кабель буде прокладений на глибині близько трьох тисяч кілометрів. Для цих цілей використовуються спеціальні судна-кабелеукладчики, а бухта кабелю приблизно виглядає так:
Якщо склалося враження про мініатюрність кабелю, ось більш наочне фото.
Повертаючись до Quantum Cable, відзначимо, що вартість проекту - ні багато, ні мало, а майже $ 200 млрд. Кошти на проект вже зібрані, документація готова - зараз ведуться необхідні роботи по дослідженню та аналізу місця розташування майбутнього кабелю. Також в рамках проекту планують прокласти підводний електричний силовий кабель між Кіпром і материковою частиною Греції.


P.S. На закуску - відео, в якому акула гризе глибоководний оптоволоконний кабель.


 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.