Поза зоною доступу: як ціле королівство залишилося без інтернету

  • 28 січня 2019 16:15:30
  • Відгуки :0
  • Переглядів: 912
  • 0

Королівство Тонга, розташоване в Тихому океані, залишилося без доступу в інтернет через пошкодження підводного кабелю. Стотисячну державі доступ до мережі обіцяють повернути через пару тижнів.

Через пошкодженого кабелю без інтернету і телефонного зв'язку страждають не тільки місцеві жителі, але і туристи. Банківські перекази, резерв авіаквитків або готельних номерів - все звичні операції вмить виявилися недоступними. Частковим вирішення проблеми стала установка супутникової антени, однак її сигналу недостатньо, щоб забезпечити архіпелаг безперебійним інтернетом.

Щоб пропускна здатність супутникового інтернету покращилася, влада обмежила доступ до соціальних мереж, оскільки 80% трафіку на острові доводиться на Facebook, Instagram і YouTube. Керівник Tonga Cable Паула Піукала зазначила, що на даний момент в пріоритеті робота банківських установ і уряду, саме їм в першу чергу необхідний хороший супутниковий сигнал.


Причини пошкодження кабелю поки не названі. Відомо, що провід перебитий в двох місцях. Не виключено, що магістраль була пошкоджена якорем судна. Фахівці Tonga Cable вже приступили до ремонтних робіт. Відновлення зв'язку не буде швидким: потрібно пару тижнів, щоб відремонтувати 827-кілометровий провід.

Редактор місцевої новинної служби Matangi Tonga Мері Лін фону, назвала поломку «перевіркою реальності». Оскільки люди в одну мить зрозуміли, наскільки сильна їх залежність від інтернету і як тісно їхня робота пов'язана зі світовою мережею.

За словами фону, найменше від пошкодження кабелю постраждали банки і держструктури, тому що вони були забезпечені власними супутниковими каналами зв'язку. Гірше довелося авіакомпаніям і готелям: всі замовлення робилися вручну, підтвердження броні не завжди проходило вчасно.

Вирішити виниклі проблеми в Tonga Cable обіцяють через два-три тижні. Саме стільки часу фахівцям потрібно, щоб повністю відновити інтернет-з'єднання в полінезійському королівстві.

Швидкісний інтернет в Тихоокеанському регіоні працює завдяки спеціальним оптоволоконним технологій. Глибоководний кабель, прокладений по дну океану, володіє спеціальними властивостями, серед яких водонепроникність, довговічність, здатність витримувати сильний тиск води, міцність. Прокладка кабелю з оптоволокна з морського або океанічного дна здійснюється безперервно - з однієї точки в іншу. Кабель переміщається в бухтах на кораблі, звідки і опускається на дно. На випадок пошкоджень або обривів на провід монтуються спеціальні якоря, які дозволяють підняти кабель до поверхні і провести ремонтні роботи. Укладання оптоволоконного кабелю на дні океану сприяла появі високошвидкісного інтернету в найвіддаленіших куточках нашої планети. Серед яких і багато островів, які мають величезний туристичний потенціал.

 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.