Україна почала перехід на цифрове мовлення

  • 06 серпня 2018 23:52:00
  • Відгуки :0
  • Переглядів: 677
  • 0

Вже через пару тижнів українці попрощаються з аналоговим телебаченням, натомість якого прийде ера цифрових технологій. Поки перехід на «цифру» відчули жителі Києва та Кіровоградської області. Саме ці регіони виявилися найбільш підготовлені до змін - з найкращим покриттям та великим вибором ТВ-операторів. З 31 серпня аналоговий сигнал буде відключений на всій території України.

Що значить перехід для користувачів ТВ

При переході на цифрове мовлення зміниться стандарт ТВ-сигналу. Відтепер звичні телепрограми можна буде дивитися за допомогою звичайної антени. Для цього буде потрібно спеціальне обладнання - тюнер і дециметрова антена. Перевага цифрового телебачення полягає в кращій якості телевізійного сигналу і великому виборі ТВ-каналів. Виходячи з цього Кабмін України і прийняв постанову про зміну радіочастотного ресурсу.


Устаткування для переходу на «цифру»

Для прийому сигналу необхідно дві умови - наявність цифрового ефірного приймача (тюнера) і дециметровому антени. Більшість сучасних телевізорів мають вбудований тюнер, який підтримує стандарт DVB-T2, тому покупка додаткового пристрою не потрібна.

Абоненти, які користуються послугами кабельного телебачення, можуть не хвилюватися - кабель буде працювати також. Це стосується і глядачів, у яких встановлені супутникові антени. Їх сигнал буде як і раніше ловити всі телеканали.

В рамках цифрового телебачення українці зможуть дивитися звичні телепрограми подібно до тих, що були під час аналогового ТБ. Віщати будуть як загальнонаціональні канали, так і місцеві телевізійні компанії.

Де залишиться аналоговий сигнал

Телекомпанії, які не оформили ліцензію на цифрове мовлення, зможуть працювати лише до 31 грудня 2018 року. Після цього необхідно оформити документи для роботи на «цифрі», перейти на супутниковий або кабельний сигнал, або зовсім припинити мовлення.

Також аналогове телебачення не буде відключено в регіонах, які межують з Донецької та Луганської областях. У цей список потрапляють північ Харківської та Сумської областей, а також частина Чернігівської та Херсонської областей.

 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.