Вкрав кабель ?! До 8 років в'язниці

  • 20 травня 2020 20:38:32
  • Відгуки :0
  • Переглядів: 647
  • 0

Верховна рада посилила відповідальність за умисне пошкодження / крадіжку ліній зв'язку. Тепер зловмисникам загрожує до 8 років в'язниці з конфіскацією майна. За прийняття законопроекту №2654 у другому читанні і в цілому проголосували 288 депутатів Верховної ради.


Зокрема, якщо в результаті злочину, наприклад, у користувачів пропав інтернет, то зловмиснику загрожує штраф 17-51 тисяч грн або громадські роботи на строк до 120 годин, або до 3 років в'язниці. Для порівняння, раніше покарання було штраф 1700 грн, виправні роботи до 1 року або 2 роки в'язниці.


Якщо завівся рецидивіст і пошкоджує телеком мережі повторно - покарання штраф 51-170 тис. грн або 3-5 років в'язниці.
Ну а якщо зловмисник через протиправних дій завдав значної шкоди, що спричинило тяжкі наслідки (залишив без зв'язку стратегічно важливі інфраструктурні об'єкти), то злочинцеві загрожує штраф 255-425 тис. грн або 6-8 років в'язниці.


"З огляду на те, що в динаміці періоду 2016-2019 р.р. збільшуються випадки саме умисного руйнування (наприклад, підпалів) колодязів кабельної каналізації електрозв'язку, телекомунікаційних мереж, що тягне нанесення значної майнової шкоди операторам, провайдерам телекомунікацій та абонентам, і проявляється в перешкоджанні доступу до телекомунікаційних послуг на тривалий час, існують реальні ризики посягання на основи національної безпеки держави ", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

 
 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.