Vodafone запустить 4G зв'язок... на Місяці!

  • 26 квітня 2018 16:59:22
  • Переглядів: 773

В Україні тільки-тільки оператори мобільного зв'язку развенулі 4G-зв'язок, в той час як Vodafone Germany презентувала проект її запуску на Місяці. Передбачається, що вона буде задіяна переважно в наукових цілях - можна буде передавати на Землю відео в HD-дозволі, результати наукових досліджень та фото.


Крім телекомунікаційного гіганта Vodafone, над проектом також працює фінська Nokia. Спільними зусиллями вони планують створити обладнання для космічного зв'язку, причому його габарити, по завіреннях фахівців, не перевищуватимуть мішок з борошном.
Так чи інакше, проект місячної зв'язку 4G намір реалізувати вже в наступному 2019 році. За словами виконавчого директора Vodafone Germany Ханса Аметсрейтера, при реалізації проекту буде застосований абсолютно новий підхід до інфраструктурного розвитку мобільної мережі. Що саме ховається за цими інтригуючими словами - достеменно невідомо, але зв'язок на Місяці сама по собі є ще тієї чимось особливим.


При реалізації космічного зв'язку Луна-Земля будуть використані кілька місяцеходів Quattro, які будуть відправляти інформацію в автономний модуль ALINA для подальшої ретрансляції до приймаючої сторони на Землі. Устаткування Vodafone і Nokia, задіяне при реалізації проекту, буде відправлено на Місяць за допомогою ракети Falcon 9 компанії SpaceX.